Wszystkie transmisje liturgii dostępne są na parafialnym Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/pg/ParafiaKorabka/videos/?ref=page_internal). Zmiana nastąpiła z przyczyn technicznych. Za wszelkie niedogodności i utrudnienia przepraszamy.
- Święta paschalne są pierwsze i najważniejsze w kalendarzu liturgicznym. Jako duszpasterze mamy wielkie pragnienie, aby cała wspólnota gromadziła się na wspominanie zbawczych wydarzeń dokonanych przez Chrystusa, ale ze względu na pandemię obowiązują nas środki bezpieczeństwa i ograniczenia (obowiązujące do 11 kwietnia) mówiące o 5 osobach na liturgii. Zachęcamy też, aby Komunię Św. przyjmować na rękę.
- Dzisiejsza – Niedziela Palmowa – otwiera Wielki Tydzień przeznaczony na wspominanie Męki Chrystusa Pana, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 17:15.
- Plan Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:
- Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o Godz. 18:00.
- Po Eucharystii – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu – o ile będą osoby chętne (na stoliku jest lista). Adoracja będzie trwała cały piątek do liturgii o godz. 18:00. Jeśli nie będzie ciągłości w nocnej adoracji, świątynia zostanie zamknięta o godz. 22:00.
- Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
- Ta Msza Św. będzie transmitowana: https://www.youtube.com/user/24lowicz/
- Tego dnia modlimy się o gorliwość dla powołanych do służby Bożej. Prosimy o nowe powołania i dla naszego seminarium i dla całego Kościoła. Pamiętajmy też o alumnach z naszej parafii: kl. Bartłomieju, kl. Michale oraz kl. Danielu.
- Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.
- Wszystkich wierzących obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Zachęcamy do postu o chlebie i wodzie. Zgodnie z intencją Kościoła zachęcamy do postu przez cały dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
- Wielki Piątek zachęcamy do adoracji Krzyża w domach.
- Odpust zupełny za udział w adoracji i oddanie czci Krzyżowi Świętemu.
- Liturgia Męki Pańskiej będzie transmitowana: https://www.youtube.com/user/24lowicz/
- Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 (chyba, że będzie trwała adoracja całonocna, wówczas kościół będzie otwarty bez przerwy).
- 17:40 – Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia
- Zbiórka ofiar na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie została przeniesiona na inny termin.
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22:00, a jeśli będą osoby chętne, wówczas adoracja będzie trwała całą noc.
- Wielka Sobota – Dzień Spoczynku Ciała Pana Jezusa w Grobie i Oczekiwania na Zmartwychwstanie. WIGILIA PASCHALNA O GODZ. 19:00
- W Wielką Sobotę zachowujemy post paschalny aż do Wigilii Paschalnej.
- Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 (chyba, że będzie trwała adoracja całonocna, wówczas kościół będzie otwarty bez przerwy).
- Z racji sanitarnych nie będzie buteleczek z wodą święconą.
- 18:40 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
- Czuwanie przy Grobie do godz. 22:00. O ile będą osoby chętne, tzn. minimum jedna osoba podczas każdej godziny, wówczas czuwanie będzie trwało całą noc. Na stoliku jest lista.
- Liturgia Wigilii Paschalnej będzie transmitowana: https://www.youtube.com/user/24lowicz/
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
- Kościół będzie otwarty od godz. 5:00 (jeśli będą osoby chętne na całonocne czuwanie, wówczas świątynia będzie otwarta bez przerwy).
- 5:40 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia
- 6:00 – Msza święta rezurekcyjna
- Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. Kolejne Msze Św. o godz. 10:00; 12:30 i 18:00. W kaplicy w Chąśnie o godz. 11:15.
- Będzie transmisja Mszy Św. o godz. 12:30: https://www.youtube.com/user/24lowicz/
-
W naszej polskiej tradycji jest piękny zwyczaj świecenia pokarmów na stół wielkanocny. ZGODNIE Z SUGESTIAMI DUSZPASTERSKIMI BARDZO PROSIMY, ABY BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO ODBYŁO SIĘ W NASZYCH DOMACH. BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NIECH DOKONA OJCIEC RODZINY. NIECH BĘDZIE TO NIECO DŁUŻSZA MODLITWA. Formularz błogosławieństwa zamieszczamy w biuletynie i na stronie www.korabka.pl
- Na błogosławieństwo pokarmów udamy się do kilku punktów. Przypominamy, że nie może gromadzić się więcej niż 5 osób. Prosimy, aby święconki nie organizować w domach prywatnych.
- Chąśno Kaplica – godz. 10:00
- Chąśno GS świetlica – godz. 10:15
- Goleńsko – Dom Ludowy – godz. 10:30
- Poświęcenie w kościele od godz. 10:00 do 14:00 – co pół godziny.
- Pamiętajmy, że „święconka” wynika z pięknej tradycji, ale nie jest najważniejszym elementem Wielkanocy 🙂
- Przy okazji „święconki” wiele osób składa dobrowolne ofiary – zdajemy sobie sprawę z zaistniałej sytuacji. PROSIMY, ABY PRZY OKAZJI ŚWIĘCONKI NIE SKŁADAĆ ŻADNYCH OFIAR – JEŻELI KTOŚ MA TAKIE ŻYCZENIE, PROSIMY PRZEZNACZYĆ OFIARĘ NA CELE DOBROCZYNNE. MOŻE KOMUŚ COŚ KUPIĆ, MOŻE ZROBIĆ PACZKĘ.
- W tym tygodniu jesteśmy dostępni w konfesjonale – od poniedziałku do środy włącznie. Pół godziny przed każdą Mszą Św. oraz od 8:00 do 9:00 i od godz. 19:00 do 21:00.
- Od poniedziałku do środy wystawienie Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. do godz. 21:00. O godz. 20:30 odmówimy różaniec.
- Jeżeli są jeszcze jakieś osoby chore, które chcą przyjąć sakramenty, prosimy o zgłoszenie.
- W związku z sytuacją epidemiczną, nie ma spotkań, ani dla ministrantów, ani dla lektorów, ani dla bielanek.
- Dziękujemy strażakom za gotowość trzymania straży przy Grobie Pańskim. Ze względu na zagrożenie prosimy bądźcie strażnikami wiary w domach i módlcie się z rodzinami.
- W drugi dzień świąt wielkanocnych Msze Św. według porządku niedzielnego.
- Dziękujemy za ofiary na symboliczną dekorację Grobu Pańskiego: KŻR z Chąśna: 160 zł; KŻR z ul. Chełmońskiego: 100 zł oraz za ofiary indywidualne.
- Bóg zapłać za ofiary przesłane na konto parafialne. Przypominany dane do przelewu: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15; 99-400 Łowicz. Numer rachunku 17 1240 3347 1111 0010 3757 5961
- Kupujmy prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny, aby w ten sposób wspomóc także wydawnictwo katolickie. Gość Niedzielny jest dostępny w formie elektronicznej. Ciekawy jest też tygodnik http://www.idziemy.pl/
- Dobrą rzeczą w czasie pandemii jest, aby uczestniczyć we Mszach Św., rekolekcjach i nabożeństwach za pośrednictwem radia, telewizji i Internetu
- Msze święte: https://episkopat.pl/msze-swiete-transmisje/
- Drogi Krzyżowe: https://episkopat.pl/transmisje-drogi-krzyzowej/
- Gorzkie Żale: https://episkopat.pl/gorzkie-zale-transmisje/
- Różaniec o godz. 20:30: https://episkopat.pl/rozaniec-o-2030-transmisje/
- Rekolekcje: https://episkopat.pl/rekolekcje-transmisje/
…………………………………………..…………………………………………………
Zapowiedzi przedślubne
Sylwester Wysocki – kawaler z parafii tutejszej (5 i 12 kwietnia 2020)
Marcelina Maria Pach – panna z par. Świętego Ducha w Łowiczu
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)
Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
1 Tes 5,16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan:
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Po odczytaniu tekstu przewodniczący rozpoczyna modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Wierzę w Boga.
Na zakończenie odmawia modlitwę:
Módlmy się: Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Wszyscy: Amen.
Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja
Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków. Wszyscy: Amen.